Praktijk van het medisch onderwijs

 

Doelstellingen
Uitwisselen van ervaringen over de Praktijk van het Medisch Onderwijs Discussie over ontwikkelingen en plannen aan de medische faculteiten

Bijeenkomsten
De werkgroep komt vier keer per jaar een middag (14-17u) bijeen in het Universitair Medisch Centrum Utrecht. Eénmaal per jaar wordt er een bijeenkomst georganiseerd tijdens het NVMO-congres. Tijdens de bijeenkomsten wordt actieve interactie met het onderwerp nagestreefd. Meestal wordt het onderwerp met een presentatie ingeleid gevolgd door uitdieping dmv discussie, debat, workshop, oefening, opdracht, e.d. Bijeenkomsten worden aangekondigd in mailings aan NVMO-leden, in TMO en in de congresagenda van deze website. Er worden geen verslagen gemaakt. Gebruikte presentaties en relevante documenten zijn te bekijken op deze website.

Participatie
De bijeenkomsten zijn bedoeld voor medewerkers en studenten die betrokken zijn bij de dagelijkse prakijk van het medisch onderwijs.

Onderwerpen
Een ieder die werkzaam is in het medisch onderwijs kan onderwerpen voor bijeenkomsten aandragen. Stuur daarvoor een mail naar Monica vd Ridder of Maarten Verwijnen. Noem onderwerp en naam de inleider. Uitgangspunt is de behoefte om kennis en ervaringen te delen en uit te wisselen om zodoende van elkaar te leren.

Coördinatie en informatie
De coördinatie van de activiteiten van de werkgroep is in handen van Monica van de Ridder en Maarten Verwijnen.

2011-2012

De bijeenkomsten die in 2011-2012 gehouden zullen worden vallen op de volgende data:
- woensdag 21 september 2011
- woensdag 16 november 2011
- donderdag 19 januari 2012
- dinsdag 20 maart 2012
- woensdag 23 mei 2012

Hier treft u een uitgebreide beschrijving aan van de bijeenkomsten die op bovengenoemde data plaatsvinden.

2010-2011

Producten van de bijeenkomst van 22 september 2010: 'Confrontatie met ziekte en dood, wat doe je ermee in het onderwijs?'
- Aankondiging
- Introductie
- Presentatie 'Confrontatie met ziekte en dood, wat doe je ermee in het onderwijs?', 
  Frans Grosfeld, UMC Utrecht
- Presentatie '(Leren) spreken over de dood', Veronica Selleger, VUmc Amsterdam
- Artikel 'La medicine c'est guerir parfois, soulanger souvent, consoler toujours', A.P.N.A. de Groof
- Artikel 'Palliative care beyond cancer'


Producten van de bijeenkomst van 22 maart 2011: 'De opleider als rolmodel'
- Aankondiging
- Introductie
- Presentatie ' De opleider als rolmodel'
- Literatuur 'Residents' perception of the ideal clinical teacher - a qualitative study'
- Literatuur 'Attributes of excellent attending  - physician role models'
- Literatuur 'Clinical teaching maintaining an educational role for doctors in the new health care environment'
- Literatuur 'Goed voorbeeld doet goed volgen'
- Literatuur 'Landelijke studie naar competenties van opleiders kindergeneeskunde en hun functie als rolmodel' 


Producten van de bijeenkomst van 18 mei 2011 - Critical Appraisal of a Topic (CAT)
- Introductie
- Presentatie
- Literatuur 'The critical appraised topic: A practical approach to learning critical appraisal'
- Literatuur 'Critically appraised topics ans evidence-based medicine journals'
- Handleiding CAT
- Beoordelingsformulier CAT